
Tigersin miesten joukkue on luopunut II Divisioonan sarjapaikastaan kaudelle 2023 vähäisen pelaajamäärän vuoksi. Joukkue suunnittelee osallistuvansa III Divisioonaan, jossa pelataan turnausmuotoisesti 7 vs 7 joukkueilla. Harjoitukset jatkuvat toistaiseksi normaalisti ja myös uudet pelaajat pääsevät mukaan tutustumaan lajiin.
Joukkueeseen otetaan jatkuvasti mukaan uusia harrastajia ja nyt on erittäin hyvä aika liittyä mukaan matalalla kynnyksellä. Urheilutaustan omaavana saat varmasti juonesta kiinni nopeasti ja olet mukana jo ensi kaudella joukkueessa. Miesten joukkue treenaa läpi talven ja uudet pelaajat (yli 16v) ovat tervetulleita miesten joukkueeseen. Voit joko tulla suoraan treeneihin Säästöpankki Areenalle Su klo 17-19 tai ottamalla etukäteen yhteyttä.
Kiuruveden Farmersin aiemmin ilmoittaman luopumisen jälkeen (yhteisjoukkue Fishcocks Kuopion kanssa) II Divisioonan kokoonpano on seuraava:
Joukkueet ja lohkojako:
Lohko A
Rovaniemi Nordmen
Karleby Goats
Jyväskylä Jaguars
Kuopio Flying Fishcocks
Lohko B
Kuusankoski Cowboys
Turku Trojans
Helsinki East City Giants
Hyvinkää Falcons
Lappeenranta Razorbacks